Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad wyborem uczelni to polecamy Politechnikę Śląską – macie tam szansę trenować disc golf w sekcji Arkadiusza Sypnia. Już w pierwszym roku jej działalności powstał turniej o Puchar Politechniki Śląskiej, a niedługo po nim kolejne zawody – Chechło Cup. Kibicujemy Arkowi od samego początku, czekając na rozwój sytuacji i osiągnięcia zawodników Politechniki Śląskiej prezentujemy relację z turnieju.

Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu opracowanego przez Arkadiusza Sypnia, opublikowane na stronie Ośrodka Sportu politechniki Śląskiej. Zdjęcia są autorstwa Karoliny Mańki, jej fotorelację z turnieju tutaj.

10.11.2014r. nowo powstała sekcja sportowa Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w DISC GOLFA przeprowadziła otwarty turniej CHECHŁO CUP.  Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej udostępnił zawodnikom potrzebny sprzęt do jego zorganizowania.  Miejscem zawodów było pole campingowe nad zalewem Nakło Chechło blisko Tarnowskich Gór.

Podczas naszego turnieju zawodnicy mieli do dyspozycji  5 specjalnych przenośnych koszy.

Rozegranie turnieju przebiegało w dwóch etapach. W pierwszym etapie – eliminacje – zostało rozegrane 4 rundy razy pięć dołków. W drugim etapie – finałowym – grupy zostały podzielone na podstawie wyników z eliminacji. Do turnieju zgłosiło się 13 zawodników. Została zaplanowana jedna klasyfikacja dla wszystkich startujących – klasyfikacja open. Zawodnikom dopisała doskonała pogoda a ładne słońce i brak wiatru pozwolił zawodnikom na za zademonstrowanie wszystkich swoich umiejętności.

Zawody polegały na sześciokrotnym  przejściu całego pola i zaliczeniu wszystkich dołków co w sumie dało spacer o długości  7 kilometrów.

Zwycięzcą pierwszego turnieju CHECHŁO CUP o PUCHAR ARKA W DISC GOLFA został Filip Tomeczek, który potrzebował wykonać 104 rzuty na zaliczenie wszystkich 30 dołków. Na drugim miejscu uplasował się Bocian przegrywając z mistrzem  7 rzutami. Na trzecim miejscu z wynikiem 116 znalazły się dwie osoby. Może turniej ten stanie się turniejem cyklicznym. Może w grudniu ponownie się tam spotkamy.

chechlo_cup (17)

Zamierzeniem Sekcji Ośrodka Sportu jest propagowanie tej dyscypliny wśród społeczności akademickiej. Dlaczego? – ponieważ każdy w każdym wieku może rozpocząć grę w DISC GOLFA traktując ją jako formę zabawy i spędzenia wolnego czasu lub jako sport i rozwijać swoje umiejętności techniczne celem wykorzystania ich w profesjonalnych zawodach. Do tego nakłady finansowe potrzebne do jej uprawiania są relatywnie niskie. Raz zakupione dyski służą przez wiele lat a dostęp do pola do gry jest bezpłatny. Jeżeli w przyszłości powstanie stacjonarne pole do w Gliwicach w Parku Chrobrego, każdy będzie mógł z niego korzystać.

Chciałbym jeszcze nadmienić, że to wszystko było możliwe dzięki dyrektorowi Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej doc. dr. Krzysztofowi Czapli, który wspiera wszelkie działania pro-sportowe. Dzięki niemu mamy kosze na, których graliśmy oraz dyski, które mogę wypożyczać grającym.

Turniej zorganizował i opracował powyższy tekst: Arkadiusz Sypień

Więcej zdjęć z turieju możesz znaleźć tutaj.

Pełne zestawienie wyników:

1. Filip 104 ( 68 + 36 )

2. Bocian 111 ( 76 + 35 )

3. Marek CH 116 ( 77 + 39 )

Wojtek 116 ( 79 + 37 )

5. Arek 119 ( 80 + 39 )

6. Łukasz 129 ( 84 + 51 )

7. Mateusz 142 ( 97 + 45 )

8. Piotr 144 ( 93 +51 )

9. Darek 172 ( 110 + 62 )

10. Zbyszek 191 ( 127 + 64 )

11. Bogdan DNS ( 79 + DNS )

12. Marek DNS ( 104 + DNS )

13. Mateusz DNS ( 114 = DNS )