Reprezentujemy DiscGolfPark w Polsce. Większość obiektów w naszym kraju została zaprojektowana i wyposażona zgodnie z systemem, który powstał w Finlandii.

Zapraszamy do kontaktu.
Napisy w języku polskim dostępne w ustawieniach

Pole disc golfowe na terenie prywatnym staje się unikatową propozycją sprzedaży (unique selling proposition), atrakcją integrującą wiele pokoleń. Rozgrywka może przyjąć formę zabawy (spaceru i rzucania dyskiem do celu) lub sportowej rywalizacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej.

Na terenach publicznych disc golf staje się wyjątkową atrakcją turystyczną, często ma charakter rewitalizacyjny. Projekt pola uwzględnia charakter miejsca i umiejętnie wykorzystuje teren. Obiekt zwiększa bezpieczeństwo i estetykę miejsca, rozwija się także tkanka społeczna – gracze dbają o czystość, organizują wydarzenia, promują sport i miasto/gospodarza pola. To doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej i międzypokoleniowej wymiany umiejętności.

Odpowiedni teren

Pola mają różną wielkość. Obiekt 9-dołkowy mieści ok. 40 osób, które mogą grać jednocześnie w grupach liczących od 4 do 5 osób. Minimalny obszar to ok. 3 ha. Mniejsze pola mają swój urok, większe są marzeniem graczy. Naturalną rzeczą jest rozwój dyscypliny – pola rozbudowują się o kolejne dołki lub przyczyniają się do powstania nowych obiektów w okolicy. W grze utrudnieniami są naturalne przeszkody (np. drzewa i krzewy), elewacja, wiatr. Pola mogą powstać w lesie, parku i wykorzystywać otwarte tereny. Gra nie sprawdzi się w zbyt gęstym lesie lub na pustej polanie.

Wyposażenie pola

Grę na polu DiscGolfPark rozpoczynasz przy tablicy InfoBoard. Oprócz mapy całego pola znajdziesz tam regulamin, skrócone zasady gry, wskazówki dotyczące wykonywania rzutów i inne przydatne informacje np. miejsce wypożyczania dysków.

uż obok tablicy znajduje się pierwszy dołek, który zaczyna się miejscem rozbiegowym TeePad. TeePad zabezpiecza użytkownika przed urazami, dzięki niemu nie dochodzi do powstawania ubytków w darni i kałuż. Korytujemy obszar ok. 1,5 x 2,5 m, wypełniamy kruszywem i osadzamy drewnianą ramę. Po zagęszczeniu pokrywamy ramę sztuczną trawą o dużej gęstości. Nasz TeePad pozwala na grę nawet w zimę, zapewnia odpowiednią przyczepność, ale także umożliwia rotację stopy – chroni tym samym stawy użytkownika.

Obok miejsca rozbiegu znajduje się zawsze TeeSign, czyli tabliczka informacyjna dołka. Umieszczony na niej numer dołka, mapa i odległość do kosza pozwala na intuicyjne poruszanie się po polu.

Twoim celem jest DiscGolfPark Target – to najbardziej popularny i najczęściej instalowany model kosza. Posiada certyfikat TÜV Rheinhald oraz fiński znak Key Flag. Międzynarodowa organizacja disc golfowa PDGA także potwierdziła jego jakość, ten sam kosz używany jest podczas największych imprez na świecie.

Koszt utworzenia

Całkowity koszt utworzenia obiektu 9-dołkowego to ok. 50 tysięcy złotych. Obejmuje wszystkie poniższe elementy prócz prac porządkowych i pielęgnacji zieleni. W przypadku prywatnych inwestorów jest mniejszy, jeśli montaż i zakupy materiałów są po stronie zamawiającego. Świadczymy kompleksowe usługi oraz dostarczamy wyposażenie najwyższej jakości. Poniżej wyjaśniamy jak powstaje DiscGolfPark.

Projektowanie pola

Projekt pola zawsze jest osadzony w konkretnej przestrzeni. Uwzględnia potrzeby zamawiającego, mieści się w granicach dostępnych działek, wykorzystuje naturalne przeszkody i ukształtowanie terenu a przede wszystkim jest dostosowany do początkujących graczy o różnym stopniu sprawności fizycznej. Wstępnie oceniamy teren na podstawie map i zdjęć, po wizji lokalnej możemy określić liczbę dołków i przybliżoną lokalizację elementów wyposażenia a dzięki temu ustalić budżet projektu. Ostateczne wyznaczenie punktów instalacji odbywa się po przeprowadzeniu prac porządkowych.

Prace porządkowe i pielęgnacyjne

Jeśli teren jest utrzymywany w dobrym stanie, pole powstaje przy minimalnych nakładach poświęconych na prace pielęgnacyjne. Niestety często pojawia się konieczność usunięcia nielegalnych wysypisk i oczyszczenia terenu. Być może konieczne będzie wycięcie suchych drzew, podcięcie dolnych gałęzi, usunięcie krzewów, kikutów i innych niebezpieczeństw. Wysiłek związany z przygotowaniem terenu przynosi ogromne korzyści i zwykle odczarowuje niewykorzystane lub zaniedbane miejsca. Zwykle nie wykonujemy tego etapu konsultując zadania z działem zieleni lub pracownikami technicznymi.

Montaż wyposażenia

Możemy stworzyć pole od początku do końca zapewniając montaż lub nadzorować prace prowadzone przez zamawiającego. Zwykle montaż trwa od 3 do 5 dni, ale całkowity czas utworzenia pola obejmujący sprowadzenie wszystkich elementów, projektowanie pola i map a także prace porządkowe zajmuje od 1 do 2 miesięcy.

Projektowanie map

Jeśli terminy nas nie gonią staramy się poczekać z projektowaniem map do skończenia prac porządkowych i osadzenia elementów. Nasze layoutu są czytelne i intuicyjne oraz zawierają wszystkie potrzebne informacje. Na podstawie głównej mapy przygotowujemy także scorecard udostępniany przy wypożyczaniu dysków – ma on formę ulotki i może służyć do promocji (dostarczamy 1000 szt.).

Wypożyczalnia dysków

Zawsze uwzględniamy odpowiednią liczbę dysków do wypożyczenia w całkowitym koszcie utworzenia obiektu. Wypożyczalnię traktujemy jak element pola. Wybieramy najwyższej jakości materiały, które przez wiele lat pozostaną w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Pomagamy ustalić procedury i stworzyć regulamin. Tutaj użytkownicy mogą pobrać karty wyników (scorecard).

Promocja

Na każdym etapie jesteśmy do dyspozycji zamawiającego i mediów. Przed utworzeniem pola udostępniamy zdjęcia stockowe i konsultujemy treści do publikacji. Prowadzimy imprezy otwarcia, szkolenia dla pracowników i staramy się, by pole okazało się spektakularnym sukcesem. Umieszczamy także informacje na stronach Disc Golf Poland, DiscGolfPark, PDGA oraz mapach Google. Przekazujemy informacje poprzez media społecznościowe, prywatne kontakty i pojawiając się w mediach.

DiscGolfPark-folder

Pobierz folder w formacie pdf


Kontakt

Artur Zduniuk
DiscGolfPark Designer

M: +48510988602
E: office@discgolfpoland.pl