Prowadzimy portal www.discgolfpoland.pl

Disc Golf Poland to baza wiedzy i źródło aktualności z kraju i zagranicy. Publikujemy zasady gry, poradniki i artykuły. Staramy się odpowiadać na podstawowe pytania np. ‘co to jest disc golf ?’, ‘gdzie można grać w disc golf?’ jak również poruszać trudniejsze zagadnienia skierowane do zaawansowanych graczy: ‘co znaczy anhyzer?’, ‘kiedy wybrać dysk understable a kiedy overstable?’. Chcemy rozwinąć portal tworząc serię filmów instruktażowych, prezentacje obiektów oraz relacje z zawodów – jeśli jesteś w stanie nas wesprzeć finansowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt.

Na stronie i portalach społecznościowych publikujemy najciekawsze i najświeższe informacje z kraju i świata docierając do fanów gry w całej Polsce i na każdym kontynencie.

Medialna funkcja to nasza specjalność. Informujemy o transmisjach Live z turniejów, publikujemy ciekawe artykuły, relacjonujemy poczynania graczy i wypuszczamy chwytliwe newsy. Jedną z naszych publikacji była informacja o poczynaniach reprezentacji (Polacy na Mistrzostwach Europy w Disc Golfe!), którą dystrybuowało Centrum Prasowe PAP. Post na naszym Fanpage w ciągu tygodnia został udostępniony 33 razy docierając do 20000 osób. Naszą stronę odwiedza średnio 1000 osób miesięcznie, jedna na pięć osób pochodzi z poza kraju. Jesteśmy na Instagram, Twitter, YouTube. Zachęcamy do współpracy media lokalne i ogólnopolskie – jesteśmy źródłem rzetelnych informacji. Pozostajemy zawsze do dyspozycji mediów, które chcą o disc golfie opowiedzieć (Media o nas). W zakładce kontakt wybierz podstronę ‘Dla Mediów‘, by poznać podstawowe informacje o nas i dyscyplinie.

Prowadzimy Akademie Disc Golfa

Pojawiamy się na otwartych spotkaniach podczas których przekazujemy wiedzę na temat podstaw gry, prezentujemy i trenujemy z uczestnikami poszczególne elementy rozgrywki typu: putt (rzut z małej odległości do celu), approach (podejście pod kosz) i drive (osiąganie maksymalnych dystansów) oraz organizujemy grę przechodząc 3-dołkowe pole jak profesjonalny flight. Marzymy o wyruszeniu w trasę po Polsce – pragniemy prezentować grę w publicznych parkach, szkołach i uczelniach, wszędzie tam gdzie jest miejsce i chętni do gry – jeśli jesteś w stanie nas wesprzeć finansowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt. Jeśli chcesz zorganizować event dla firmy lub wydarzenie w swoim mieście nie musisz szukać dalej – mamy profesjonalny sprzęt, sprawdzonych instruktorów i animatorów, posiadamy klatkę do pomiaru prędkości rzutów, zestawy przenośnych koszy i profesjonalnych dysków.

Tworzymy warunki do sportowej rywalizacji i amatorskich rozgrywek

Zainicjowaliśmy powstanie Polskiej Ligi Disc Golfa oraz organizowaliśmy i promowaliśmy jej turnieje w roku 2014. Organizacja turnieju wiąże się często z wyznaczeniem tymczasowego pola i wymaga ustawienia koszy przenośnych. Jest to okazja do pokazania na dowolnym terenie jak wygląda prawdziwe pole do gry i w jaki sposób jest wykorzystywane. To nieraz najlepszy sposób na przekonanie potencjalnych inwestorów (np. samorządów lokalnych, zarządów zieleni miejskiej). Organizacja turniejów jest sposobem promocji sportu wśród zainteresowanych dyscypliną, przyciąga uwagę mediów i jest okazją do kształcenia profesjonalnych graczy reprezentujących kraj w Europie i na świecie.

Wprowadzamy standardy PDGA – Professional Disc Golf Association

Od początku działalności dążyliśmy do organizacji turniejów w klasach PDGA przyciągajcych zawodników z sąsiednich krajów, co udało się w roku 2015 podczas Poland Open 2015. Po pierwszym w Polsce turnieju w klasie PDGA C-tier rozegranym w Zieleniec DiscGolfPark   corocznie rozgrywanych jest ok. 5 międzynarodowych turniejów. Liczba graczy PDGA wzrosła z 4 w roku 2014 do 15 w roku 2015 i 45 w roku 2016. To ponad 300% rocznie! Graczy niezrzeszonych w PDGA jest kilkakrotnie więcej. W tym roku na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Disc Golfa ukończyliśmy prace nad tłumaczeniem oficjalnych zasad gry, udostępnianych jako plik cyfrowy i publikacja w formie papierowej.

Zapewniamy doradztwo w zakresie projektowania i wyposażania obiektów sportowych.

Zachęcamy do tworzenia infrastruktury na terenach publicznych i promujemy tworzenie pól disc golfowych jako inwestycję w infrastrukturę sportową dostępną dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, czy poziomu sprawności fizycznej. Zaczynając przygodę wystarczy kilka dysków (wydatek rzędu 50-150 zł) i kilka osób chętnych do gry. Dążymy do stworzenia optymalnych warunków rozwoju dla sportu – chcemy zapewnić osobom decyzyjnym wiedzę potrzebną do uwzględnienia budowy pól do gry w planach inwestycyjnych miast i wsi. Tworzenie pola może być działaniem rewitalizacyjnym – do jego budowy można wykorzystać tereny zaniedbane i nieużytkowane do tej pory a poprzez obecność graczy zwiększyć bezpieczeństwo w danej okolicy. Pragniemy zapewnić graczom z Polski możliwość prowadzenia treningów i rozwijania umiejętności na dobrze zaprojektowanych i doskonale wyposażonych obiektach.