Professional Disc Golf Association to organizacja zrzeszająca graczy na całym świecie, która rozwija sport od wielu lat. Zasady i przepisy dotyczące organizacji turniejów gry są ustanawiane właśnie przez tą organizację. Disc Golf Poland jest przedstawicielem PDGA w Polsce. Koordynatorem krajowym jest Michał Paszkowski #66145.

pdga_logo

Każdy członek PDGA ma swój własny numer (ten z krzyżykiem), ma możliwość porównywania się z innymi graczami dzięki ratingowi oraz widzi całą historię swoich zmagań i statystyki wynikające z udziału w turniejach PDGA. Nawet jeśli nie jesteś graczem, albo nie jesteś graczem profesjonalnym możesz być członkiem PDGA – zawsze możesz stać się częścią społeczności i wspierać rozwój disc golfa. Możesz sprawdzić przebieg kariery swojego ulubionego gracza (statystyki) lub odnaleźć graczy w dowolnym kraju i mieście poprzez wyszukiwarkę.

Większość turniejów PDGA jest skierowana do wszystkich graczy, początkujących i profesjonalistów. Możesz zatem być członkiem PDGA amatorem (Am) lub graczem Pro a od niedawna także juniorem. Turnieje niższych klas np. C-tier najczęściej nie wymagają, abyś był członkiem PDGA – zwykle możesz wziąć w nich udział zapisując się na turniej nawet w dniu zawodów. Jeśli jednak masz swój numer PDGA rejestracja przebiega prościej a organizatorzy ponoszą mniejsze opłaty. Większe turnieje są dostępne jedynie dla członków PDGA, a rozgrywki najwyższej rangi dodatkowo wymagają aktualnego statusu Official – zdanego egzaminu sprawdzającego wiedzę dot. zasad gry.

Zachęcamy zatem do przejrzenia strony www.pdga.com oraz www.pdga-europe.com i zarejstrowania się jako członek stowarzyszenia (link do rejestracji).

Sprawdź poniższy wpis, w którym pokazujemy kolejne etapy rejestracji.

Jak zostać członkiem Proffesional Disc Golf Association