Naszym celem jest stworzenie warunków do uprawiania disc golfa w Polsce.

Cel ten realizujemy poprzez kontynuację działań promocyjnych i edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii Disc Golf Poland od 2014-ego roku. Nasz portal i media społecznościowe stały się kopalnią wiedzy i głównym źródłem informacji o dyscyplinie. Wspieramy rozwój lokalnych społeczności graczy i prowadzimy aktywne działania zmierzające do utworzenia obiektów sportowych na terenach publicznych i prywatnych. Pomagamy osobom zgłaszającym projekty w ramach budżetów obywatelskich, zapewniamy doradztwo inwestorom prywatnym i zachęcamy samorządy lokalne do wprowadzania disc golfa jako nowej formy aktywności niosącej korzyści społeczne.

 

Promujemy disc golf jako formę rekreacji na świeżym powietrzu dostępną dla wszystkich.

Gra pozwala na prowadzenie rozgrywki między zawodnikami w skrajnie różnym wieku, siła fizyczna ma tu mniejsze znaczenie niż technika i taktyka. Disc golf daje równe szanse wszystkim zawodnikom oraz nie wymaga specjalnych predyspozycji i długotrwałych przygotowań. Jest bezpieczny i niezmiernie korzystny dla seniorów. Disc golf to aktywność na świeżym powietrzu i zabawa łącząca pokolenia.

 

Zachęcamy instytucje i firmy do inwestowania w obiekty sportowe.

Utworzenie pola disc golfowego zmienia przestrzeń i tkankę społeczną – jest zwykle działaniem o charakterze rewitalizacyjnym. Obiekt disc golfowy wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo i estetyczną jakość terenu. Pola disc golfowe wspierają rozwój społeczności lokalnych – powstają stowarzyszenia, kluby i nieformalne grupy, które organizują grę, promują sport, obiekt i miasto/gminę gospodarza a jednocześnie oddolnie dbają o stan pola. Tereny parków, lasów i nieużytków zmieniają się w atrakcyjną i estetyczną przestrzeń przy niewielkiej ingerencji i niskim nakładzie kosztów – pole 9-dołkowe może kosztować tyle, co podłoże placu zabaw. Dysponujemy wiedzą z zakresu tworzenia obiektów, organizacji turniejów, akademii disc golfa i rozwoju społeczności graczy.

 

Wpieramy społeczność graczy w Polsce oraz tworzymy okazję do współzawodnictwa i doskonalenia umiejętności.

Disc Golf Poland od 2014 roku jest uznaną przez PDGA (Professional Disc Golf Association) organizacją promującą disc golf w Polsce. Zainicjowaliśmy powstanie Polskiej Ligi Disc Golfa, wspieraliśmy reprezentanta Polski na Disc Golfowych Mistrzostwach Europy 2014 oraz promowaliśmy poczynania reprezentacji w roku 2016. Zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej i pierwsze Mistrzostwa Polski (oraz kolejne do 2017 roku). Jesteśmy łącznikiem ze światem disc golfa – przekazujemy informacje z kraju i zagranicy w języku Polskim, niejednokrotnie stajemy się źródłem informacji dla graczy z całego świata publikując w języku angielskim (1 na 5 odwiedzających portal pochodzi z poza kraju). Kontynuujemy nasze działania zapraszając wszystkich do współpracy, gry i wspólnej zabawy.