Informacja prasowa do pobrania w pliku pdf.

W dniach 2-3 września 2017 Zieleniec po raz kolejny będzie gospodarzem międzynarodowych rozgrywek w disc golfie. W tegorocznej edycji imprezy Polish Disc Golf Champioships na polu Zieleniec DiscGolfPark oprócz Polaków walczących o tytuł Mistrza Polski pojawią się reprezentanci Czech, Litwy, Finlandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Liczba uczestników imprezy rośnie każdego roku. Wszystkie 72 miejsca są już zajęte, rejestracja na liście oczekujących trwa do ostatniego dnia. Zawodnicy wybierają jedną z 4 kategorii: Open, Open Woman, Junior i Master.

Turniej będzie rozgrywany na 18-dołkowym polu rozciągającym się ponad całym Zieleńcem. Część graczy rozpocznie grę wjeżdżając na szczyt Gryglówką poruszając się po dostępnym dla wszystkich stałym polu (nieco utrudnionym), druga część wystartuje z dołka zwanego ‘mordorem’, który rozpoczyna część pola utworzoną na potrzeby turnieju. Gracze będą starać się trafić jak najbliżej kosza stojącego w dolinie, niektórzy z nich jednym rzutem pokonają odległość do 200 metrów! Miejsce startowe jest położone przy wiadukcie umożliwiającym narciarzom przedostanie się na drugą stronę ulicy. Zapraszamy do kibicowania i podziwiania spektakularnych rzutów.

Polish Disc Golf Championships to impreza która kontynuuje piękną tradycję pojedynkowania się na najpiękniejszym polu w Polsce w nieprzewidywalnych i często bardzo trudnych warunkach. To największy turniej w Polsce, który wyznacza standardy i jest okazją do spotkania dla graczy z Polski i świata. W roku 2015 był to pierwszy w historii turniej ratingowy PDGA C-tier. Polskich graczy zrzeszonych w międzynarodowym stowarzyszeniu było wtedy 15! W roku 2016 odbyło się 5 turniejów tej klasy a liczba graczy wzrosła do 36 (obecnie zbliżamy się do 50). Turniej jest otwarty dla wszystkich – nie trzeba być członkiem żadnej organizacji żeby walczyć o tytuł Mistrza Polski, jednak ratingi PDGA i osiągnięcia w Polskiej Lidze Disc Golfa pozwalają wytypować faworytów. Gracze zagraniczni walczą o wygraną i zwycięstwo w poszczególnych kategoriach turnieju Polish Disc Golf Championships – często zajmują miejsca na podium, zdobywają puchary i nagrody oraz uznanie wśród polskich graczy. Turniej może zatem wygrać każdy a Mistrzami Polski zostają najlepsi polscy zawodnicy. Zieleniec DiscGolfPark to pole spektakularne, posiadające wyciąg do pierwszego dołka i niespotykane widoki. Obiekt ma szansę być gospodarzem najważniejszych imprez w Europie. Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wielu graczy powraca co roku i poleca Zieleniec z powodu niepowtarzalnego klimatu jaką tworzą zarówno goście jak i gospodarze imprezy.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z zasadami gry oraz spróbowania swoich sił na polu Zieleniec DiscGolfPark. Pole jest otwarte od zmierzchu do świtu a dyski można wypożyczać w oznaczonych ośrodkach.

Wszelkie informacje o imprezie dostępne są na stronie www.discgolfpoland.pl