Zieleniec DiscGolfPark to obecnie najlepiej wyposażony obiekt w Polsce. Pole składa się z 10 dołków. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji.

Wyposażenie pola:

 • Kosze Innova DisCatcher Pro certyfikowane przez PDGA i używane podczas największych imprez na świecie.
 • TeePady 1,5 x 2,5 m (sztuczna murawa).
 • Kompletny system informacyjny – TeeSign przy każdym dołku i dwa InfoBoardy.
 • Dodatkowo kosz i TeePad treningowy.

Zieleniec DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki i Winterpolu. Par pola to 32 a łączna długość dołków to 1001 metrów – przejście pola zajmuje od 60 do 90 minut. Do pierwszego tee prowadzi wyciąg krzesełkowy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie – jedyne zobowiązanie, jakie będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

W disc golfa może grać każdy! Nie jest wymagana licencja, ani specjalne przygotowanie. Liczymy więc na to, że najnowsza atrakcja Zieleńca okaże się ciekawym przeżyciem dla gości i przyciągnie na stoki całe rodziny.

Poniżej znajdziesz wpisy związane z polem Zieleniec DiscGolfPark – relacje z wydarzeń i zdjęcia.

Mapa Google

 

Mapy dołków

Opisy dołków:

 1. Prosty dołek, możliwość zagrania dowolną techniką. Kosz usytuowany na skraju lasu. Utrudnieniem jest elewacja i wiatr (gramy w dół stoku) oraz drzewa, które mogą nam zasłonić kosz przy słabym podejściu.
 2. Powoli zwiększamy odległość. Gramy znów w dół, ale tym razem w poprzek stoku. Możemy dojść zarówno backhandem jak i forehandem. Kosz stoi naprzeciw, więc można próbować trafić także prostym rzutem. Grę utrudnia elewacja i wiatr oraz kilka drzew w pobliżu kosza.
 3. Typowy forehandowy dołek. Należy zmieścić się między świerkami. Kosza nie widać z Tee casino a wokół niego także znajdziesz przeszkody.
 4. Dla wielu osób będzie to najładniejszy dołek. Przed nami ściana lasu i odcinający się na jego tle kosz. Wystarczy w niego trafić. Gramy w poprzek stoku i w dół. Po zakończeniu dołka przechodzimy lasem do dołka numer 5.
 5. Możliwości dojścia do kosza jest kilka, ale nachylejnie terenu i obecność drzew skutecznie pokrzyżuje plany nawet najlepszym. To jedyny dołek, który może zmęczyć.
 6. W nagrodę po trudnym dołku numer 5 – szansa na hole-in-one! Nagroda pocieszenia to jagody, dla tych, którym nie uda się zatrzymać w pobliżu kosza.
 7. Najdłuższy dołek – 142 metry to nie przelewki. Z drugiej strony kosz widać z tee, co daje złudzenie, że będzie to bułka z masłem. Tak właśnie będzie. O ile nie wypadniesz z fairwaya…
 8. Forehandowy dołek prowadzący w dół wzdłuż ściany lasu. Nic trudnego, ale kosza nie widać z tee.
 9. Przedostatni dołek to kwestia opanowania. Duża przestrzeń i brak zagrożeń. Niestety niewielki błąd może kosztować kolejne kilka, kilkanaście a może kilkadziesiąt metrów do nadrobienia. Jeśli będzie to podchodzenie pod górę, można mieć kłopoty.
 10. To już koniec. Ryzykować, czy nie? Dołek jest sprawiedliwy. Budynek jest daleko, ale nie az tak daleko. Do drzew nie dorzucisz, a może dorzucisz. Rozegraj to taktycznie albo daj się ponieść fantazji.

 

Scorecard i regulamin:

zieleniec_scorecard_wewn

 

zieleniec_scorecard_zewn

 

Relacja z turnieju otwarcia

Relacja z turnieju Zieleniec Poland Open 2015

Zdjęcia z turnieju Zieleniec Poland Open 2015

Relacja z turnieju Zieleniec Poland Open 2015 w magazynie Męska Strefa wyemitowana w TVP Katowice (od 11 minuty)