Właśnie zaczął się ostatni turniej z serii Disc Golf Pro Tour. Sponsorowany przez Prodigy Discs event rozgrywany jest w dniach 1-3 października, ale zawodnicy są już dawno na miejscu. To na tym turnieju można zdobyć ostatnie miejsca na USDGC – Disc Golfowe Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Ta impreza startuje za chwilę już 7-10 października a jest to najważniejszy turniej na świecie. Wprawdzie mamy jeszcze mistrzostwa świata i europy, ale nie oszukujmy się – wśród mistrzów świata nie ma nikogo spoza Stanów Zjednoczonych.

Śledzenie turniejów to doskonała okazja, żeby zobaczyć jak wygląda disc golf w ciekawej fazie niespotykanej wokół nas. To taki mix wrażeń wynikający z dynamicznego rozwoju (może nawet boomu), znacznej poprawy jakości relacji z rozgrywek i wejścia disc golfa na rynek sportów, które da się wreszcie oglądać. W USA disc golf jest już zawodowym sportem a nowe podejście dyrektorów turniejów nakierowane na zdobycie sponsorów, zwiększenie wypłat i wprowadzanie nowej jakości sprzyja fanom dyscypliny, którzy coraz tłumniej pojawiają się jako widzowie na turniejach (naturalnie w b.r. mamy wyjątek) i przed ekranami telefonów, komputerów i telewizorów.

Zachęcamy zatem do śledzenie zmagań podczas Jonesboro Open i przyzwyczajenia się do polowania na najlepsze relacje. Wpis ma wam pomóc odnaleźć się w gąszczu informacji. Pierwszym miejscem do poszukiwania materiałów wideo jest Jomez Pro. Mamy już pierwszego asa z turnieju Jonesboro ustrzelonego przez Garreta Gurthiego!

W pierwszym dniu najlepszy okazał się nie kto inny jak Paul McBeth. Ten gracz nie ma o co się martwić, na USDGC kwalifikuje go zdobyty wcześniej tytuł mistrza (2015 i 2018). Nie oznacza to, że Paul będzie odpuszczał. Paul prowadzi bowiem w najważniejszym cyklu turniejów Disc Golf Pro Tour. Goni go Calvin Heimburg i Ricky Wysocki. Jonesboro zbliża nas do rozstrzygnięcia walki trwającą z przeszkodami związanymi z Covid od początku sezonu. Punktacja DGPT jest dostępna tutaj. Żeby nie było zbyt nudno Calvin i Paul są ‘tied’, czyli “związani” na pierwszym miejscu z wynikiem 52 (T1). Mamy wprawdzie kilkuosobową grupę pościgową (a w niej m.in. bohater powyższego filmu), ale przewagę nad większością liczących się zawodników chłopaki mają ponad 7-punktową.

Jeśli chcesz oglądać wyniki live, wejdź na stronę Udisc LIVE. Ta strona zmienia się i pokazuje wyniki z najważniejszych aktualnie rozgrywanych turniejów. Udisc to także apka na Androida / iOS, która pozwoli ci znaleźć pola disc golfowe, zapisywać wyniki podczas gry i treningów a także mierzyć odległość rzutów. Apka powstała w 2016 roku i od dwóch lat jest oficjalnie wspierana przez Professional Disc Golf Association.


Wszystkie filmy dotyczące turnieju Jonesboro Open produkowane przez Jomez Pro będzie można obejrzeć klikając na poniższy link. Playlista w tym momencie zawiera śmieszny film z rundy treningowej Paula Ulibarriego i Jeremiego Kolinga. Poza żartami i kąśliwymi koleżeńskimi komentarzami zwróćcie uwagę na to, co ci dwaj gracze znajdują na polu. Wyobrażacie sobie szukanie dysku mając świadomość, że przed chwilą natknęliście się na wylinkę grzechotnika? Wkrótce na playliście pojawią się kolejne rundy i bonusowe nagrania. Jomez Pro jest znany ze swoich ujęć “Follow Flight” i “Slomez”, które pozwalają przyjrzeć się uważnie najlepszym zagraniom – to doskonała okazja, żeby podpatrzeć najlepszych zawodników.

Wracając do Paula McBetha. Ten gracz zapewnia najwięcej wrażeń w ostatnich latach. Czy uda mu się wygrać Jonesboro Open i cały Pro Tour? Tego dowiemy się już 15-18 października – wtedy rozegrany zostanie turniej Disc Golf Pro Tour Championship 2020. Czym zaskoczy nas podczas USDGC? Jeśli wygra zostanie jednym z potrójnych mistrzów (obok Barryego Schultza i Willa Schustericka) a wtedy bardziej ukoronowany będzie już tylko Ken Climo z pięcioma zwycięstwami (historię USDGC możecie prześledzić tutaj). Kibicujemy mu i zachwycamy się od długiego czasu postawą prawdziwego mistrza. Ten gracz nie jest najdalej rzucającym zawodnikiem, warunki fizyczne nie gwarantują mu przewagi nad innymi, ale jest zawsze doskonale przygotowany, potrafi znieść niesamowitą presję i ma doskonale opanowaną grę na krótkim dystansie. Sprawdźcie jego profil na Udisc. To kolejna funkcja tej znakomitej aplikacji – niesamowita baza danych przedstawionych w prosty i zrozumiały sposób.

Będziemy was na bieżąco informować na naszym Fanpage – pamiętajcie, aby ustawić preferencje dotyczące aktualności na FB. W prawym górnym rogu w ustawieniach i prywatności znajduje się zakładka Preferencje dotyczące aktualności. Kliknijcie przycisk wyświetlaj najpierw, następnie wyszukaj i zaznacz gwiazdką Fanpage Disc Golf Poland.