Najważniejsza impreza roku, której nie będziemy mogli obejrzeć za darmo. Fani disc golfa przyzwyczajeni przez ostatnie lata do oglądania sportu live i relacji pojawiających się z dnia na dzień są nieco zdziwieni i zasmuceni sytuacją związaną z USDGC 2020. Od wielu lat większość relacji z turniejów była bezpłatna. Częściowo dlatego, że nikt nie zapłaciłby za oglądanie słabej jakości produkcji. Jakość rosła jednak z roku na rok, tym samym liczba oglądajacych. W tym momencie produkcje live z DGPT i relacje JomezPro są niemalże doskonałe. Disc Golf Network, czyli płatna platforma cyklu turniejów Disc Golf Pro Tour zyskała wielu subskrybentów a materiały udostępniane nieodpłatnie m.in. na YouTube osiągają coraz większe liczby wyświetleń. Wcześniej ciekawe ruchy medialne pojawiły się przy okazji cyklu Disc Golf World Tour, którym opiekowała się theSpinTV. Wtedy także pojawiali się pierwsi disc golfowi subskrybenci. Ciekawe zagrania i hole-in-zaczęły się pojawiać w sieciach telewizyjnych. W związku ze zwiększeniem zainteresowania, pojawieniem się większej liczby sponsorów zawieraniem umów z mediami dochodzi do sytuacji, w której trzeba zdecydować co, jak, z kim i za ile.

W przypadku USDGC 2020 wybrano strategię polegającą na udostępnieniu trzech pakietów w cenie 19,99 USD, 29,99 USD i 39,99 USD. Rozszedł się najdroższy pakiet, który przyciągał uwagę kolekcjonerskim dyskiem – był ograniczony do 500 szt. W cenie otrzymujecie 4 rundy live oraz postprodukcję dostępną przez 14 dni. Po tym czasie możemy spodziewać się “uwolnienia” materiału i jego publikacji w YouTube. Jest sporo niezadowolenia, bo wszyscy przyzwyczaili się już do jakości obrazu oferowanej przez JomezPro, barwnych komentatorów (m.in. Jamie Thomas, Nate Sexton, Jeremi Kolling) a także mają duży szacunek dla osób, które zajmują się relacjonowaniem turniejów takich jak Terry Miller. Będzie on prowadził podsumowania z USDGC, ma też informacje z pierwszej ręki i zaplecza turnieju USDGC oraz cyklu DGPT – jeśli chcecie się dowiedzieć jakie jest tło całej sytuacji, posłuchajcie podcastu The Disc Golf Guy.

Na szczęście można śledzić stronę Udisc LIVE, która zmienia się i pokazuje wyniki z najważniejszych aktualnie rozgrywanych turniejów. Udisc to także apka na Androida / iOS, która pozwoli ci znaleźć pola disc golfowe, zapisywać wyniki podczas gry i treningów a także mierzyć odległość rzutów. Apka powstała w 2016 roku i od dwóch lat jest oficjalnie wspierana przez Professional Disc Golf Association.


Jest jeszcze FanPage turnieju, ale nie ma tam wielu materiałów.

Wyniki po pierwszej rundzie są następujące:


1. Anthony Barela (-13)
T2. Paul McBeth (-12)
T2. Eagle McMahon (-12)
4. Isaac Robinson (-10)


Broniący tytułu James Conrad jest na 33. miejscu razem z Rickim Wysockim. Niezadowoleni są pewnie obaj panowie – Conrad z pewnością chciałby dołączyć do klubu wielokrotnych zwycięzców, Ricky jest zaś lokalsem i mistrzem świata, ale USDGC nie udało mu się dotąd wygrać. Ze startu musiał zrezygnować Nate Sexton, któremu dało się nagrać film z przejścia treningowego a zaraz potem doznał kontuzji.Stęsknionym za Jomez Pro polecamy film, który nagrał Simon Lizotte. Simon świętuje przekroczenie liczby 100 tysięcy subskrybentów swojego kanału YouTube i zajmuje drugie miejsce po Jomez Pro w świecie disc golfowych mediów.

To teraz w kwestii pań. Najpierw wyniki pierwszej rundy:

  1. Paige Pierce (-10)
  2. Catrina Allen (-6)
  3. Heather Young (-3)
  4. Missy Gannon (0)

Z tyłu jest Sarah Hokom (T5), Vanessa Van Dyken (T16), Holly Finley (21). Co najciekawsze – dziewczyny nie uczestniczą w USDGC 2020. Podczas USDGC w dywizji OPEN gra 74 facetów, w tym dwóch spoza USA (Simon Lizotte i Thomas Gilbert). Sprawdź event na stronie PDGA. Kobiety występują na turnieju Women’s National Championship – sprawdź pod tym linkiem wyniki (na stronie Udisc trzeba przełączyć w lewym górnym rogu USDGC na WNC). Kobiet jest 36 i grają w dywizji Open Woman, jedna z nich nie ukończyła pierwszej rundy – sprawdź event na stronie PDGA.

P.S. Ostatnia runda ma być transmitowana na ESPN2, ale to Wam pewnie nie robi różnicy.

Będziemy was na bieżąco informować na naszym Fanpage – pamiętajcie, aby ustawić preferencje dotyczące aktualności na FB. W prawym górnym rogu w ustawieniach i prywatności znajduje się zakładka Preferencje dotyczące aktualności. Kliknijcie przycisk wyświetlaj najpierw, następnie wyszukaj i zaznacz gwiazdką Fanpage Disc Golf Poland.