Klub Disc Golf Warszawa zaprasza na serię turniejów Zimowego Grand Prix rozgrywanych w sezonie zimowym na ufundowanym przez klub, pierwszym warszawskim polu zlokalizowanym na Stadionie Syrenki w Warszawie.

 

Relacja Disc Golf Warszawa

 

Trzeba przyznać, że inauguracja wyszła zacnie. Gracze dopisali, starter packi rozdane, rekord pola ustanowiony, walka o czołowe pozycje do ostatnich dołków, pogoda jak na zamówienie – oby wszystkie turnieje się tak elegancko prezentowały.

Pierwszy z 10 turniejów był wyjątkowy – pierwsza większa okazja aby przetestować nowe kosze, okazja aby wręczyć wszystkim klubowe koszulki i czapeczki (dziękujemy sponsorowi – firmie SuperDrob, oraz Vrayna – wykonawcy), aby rozdać długo wyczekiwane warszawskie bag tagi i udowodnić wszystkim, że sezon nie kończy się nigdy:).

Frekwencja dopisała – z zapisanych 31 osób wystartowało 25, co pozwoliło na zapełnienie stadionu Syrenki całą masą osób rzucających dyskiem. Wszystkich udało się zaskoczyć starterpackiem (wydaje nam się, że jednym z najbardziej okazałych w Polsce:)) w skład którego wchodziła koszulka, czapeczka, bagtag, caddy book, kalendarz, woda, batonik i hit – ręcznie robiona kanapka. Był to tak smaczny element, że usunął w cień wszystkie pozostałe:) Chociaż przyznać trzeba, że koszulki też się dobrze przyjęły bo wiele osób zdecydowało się już w nich zostać:)

Wszyscy gracze mieli do rozegrania 3 przejścia po 9 dołków każde. Może się wydawać, że to sporo grania, ale prawda jest taka, że dołki lecą szybko i nie ma za wiele czasu na poprawianie błędów. Nikomu się chyba nie udało tychże uniknąć, więc wyniki były dość zróżnicowane:)

Wszystko przebiegło sprawnie, w dużej mierze dzięki pomocy Zosi i Patryka którzy wzięli na siebie niewdzięczną rolę ogarniaczy. Dziękujemy serdecznie za pilnowanie interesu, robienie zdjęć, pilnowanie wyniku i uśmiech:) Więc, udało się skończyć przed zmrokiem z dużym zapasem – na tyle dużym, że 2 flighty jeszcze zagrały przejście na deser, ale już poza konkursem.

Całość wygrał Piotr Bocian Juzwa dzięki wykręceniu rekordu pola (-6) w drugiej rundzie, oraz solidniej grze w pozostałych przejściach. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sadomski tracąc jedynie 2 rzuty, a 3 ex aequo podzielili między siebie Michał Jarosz i Ilkka Mäkinen. Do samego końca nie było wiadomo kto wygra, podobnie na dalszych pozycjach – było ciasno. Na 9 miejscu skończyły 2 osoby, a na 11 – aż 4. Różnice nie były duże, więc zdecydowanie będzie ciekawie.

A a propo ciekawostek – korzystamy ze Skoorina, czyli fantastycznej estońskiej aplikacji do wyników i dzięki niej możemy zauważyć kilka ciekawostek:

  • Najtrudniejszy dołek – 6 – jedyny, na którym nikt nie zrobił birdie. Par 3, grany średnio na 4. Jest to o tyle ciekawe, że wyprzedził w tej klasyfikacji dołek nr 4 – dołek na którym padały największe wyniki ale było też 13 birdie i średnia 4.9.
  • Najłatwiejsze były dołki nr 1 i 7. Na 1 padło najwięcej birdie, na 7 najwięcej par.
  • Najwięcej birdie w ciągu dnia zrobił Bocian – 12 na 27 dołkach. Warto tu też pochwalić naszą najmłodszą zawodniczkę – Weronika Ziemińska zrobiła też 2 birdie!

Ostania rzecz którą wspomnimy to powtarzalność – jedynie kilka osób zdołało zrobić birdie na danym dołku w każdym przejściu: Bocian na 1, Krzysiek Sadomski na 8 i Michał Paszkowski na 7.

Na słowo zasługują też bagtagi – wszyscy na początek turnieju dostali zawieszki z numerkami którymi można się wymieniać po rundzie. Cel jest prosty – mieć jak najniższy numerek:) Najszczęśliwszy w tym temacie będzie Krzysiek Sadomski, który pojechał do domu z 1. Zabawa jest przednia i
dodaje emocji nawet do rund treningowych:)

Mamy nadzieję, że podobało wam się granie na Syrence, i będziecie wracać co 2 tygodnie. Następnym razem inne dołki – pomysłu Ilkki.

Do zobaczenia!

Źródło: Notatka opublikowana na FanPage Disc Golf Warszawa https://www.facebook.com/notes/disc-golf-warszawa/ruszy%C5%82o-czyli-inauguracja-zimowego-grand-prix-dgw-za-nami/611015925773547 (dostęp 16.11.2016)

 

Caddy Book 

Wyniki

 

zgp_01

 

Przydatne informacje:

 

Wydarzenie na Facebook’u

Lokalizacja: Stadion Syrenki

Wyniki: Skoorin.

 

Organizator: Disc Golf Warszawa / FanPage.

Sponsor: SuperDrob

Patronat: Disc Golf Poland

Partner: Discmania