Trudno jest jednoznacznie określić liczbę pól na świecie. Źródeł nie ma wiele i wszystkie są wątpliwe. Będąc ostrożnym można jedynie powiedzieć, liczba pól jest najbardziej zbliżona do 5 tysięcy (z dokładnością do tysiąca) a większość z nich jest położona w USA. Liczba pól na świecie minus liczba pól w Stanach to najprawdopodobniej mniej niż tysiąc pól, z czego większość jest w Finlandii

Jedną z organizacji, która zbiera informacje o istniejących obiektach jest PDGA – Professional Disc Golf Association. Nie wszystkie obiekty są wyszczególnione na nbso reviews liście PDGA, część mniejszych i mniej znanych pól jest pominięta. Jeśli jesteście członkami PDGA możecie się kontaktować z graczami zamieszkującymi dane miasto, aby uzyskać dokładniejsze informacje.

pdga_mapa

Wydaje się, że portal discgolfcoursereview.com jest bardziej skrupulatny w dokumentowaniu pól – każde z nich jest dość dokładnie opisane, nieraz opatrzone zdjęciami i komentarzami odwiedzających je osób. Sprawdźcie obie wyszukiwarki i pamiętajcie: najlepiej zapytać się w organizacji disc golfowej danego kraju, czy pole na które się wybieramy istnieje, w jakim jest stanie i czy możecie liczyć na kogoś, kto Was po nim oprowadzi.

dgcoursereview