Warszawa

leżaki

W najbliższą sobotę w dwóch miejscach w Warszawie disc golfowe akademie będą towarzyszyły ciekawym wydarzeniom. Pierwsze z nich to impreza promująca Festiwal Leżaki, który odbędzie się w Dębkach w dniach 15-17 sierpnia. Impreza daje posmak tego co czeka szczęścarzy nad morzem. Disc golf będzie jedną z festiwalowych atrakcji, dlatego zaczynamy trenować już w sobotę 5. lipca od 12:00 do 16:00 przy Plażowej. Zapraszamy do dołączania się na wydarzeniu facebook – tam też znajdziecie harmonogram wielu innych atrakcji.


Jeśli ktoś ma bliżej do Bemowa może odwiedzić imprezę Szablon Dżem. To już dziewiąta edycja wielkiego dzieła naszego przyjaciela Wojciecha Wiśniewskiego organizowana we współpracy z Dzielnicą Bemowo. Nieprzypadkowo adres to Aleja Sportów Miejskich przy ulicy Pełczyńskiego 22 G. Kto nie widział malujących ludzi w akcji niech nie żałuje tylko wpada popatrzeć, może się poduczyć i pograć w disc golfa. Jest to wydarzenie, które obfituje w inne atrakcje – traktujcie to jak zaproszenie na piknik – akademia disc golf prowadzona przez Disc Golf Events w sobotę 5. lipca od 14:00 do 18:00, ale impreza jest dwudniowa i zaczyna się wcześniej.

szablondzem9


 

 

Disc Golf Poland przekazał także kosz i dyski do Parku Odkrywców – jest to szereg działań Centrum Nauki Kopernik pod hasłem “Lato w Parku Odkrywców“. Możecie przyjść tam w sobotę i niedzielę i pograć na przenośnym koszu – trenujecie sami lub przy wsparciu animatorów. Z atrakcji możecie korzystać przez wszystkie weekendy lipca i sierpnia od 12:00 do 18:00. Big Up!

 

parkodkrywcow

 

 


 

 

Nie zapominajcie też, że na disc golfa zaprasza nieustająco Wisła Warszawska. Trzy plaże nad Wisłą, czyli:

  • Plaża Żoliborz – kapitalne miejsce i super Pan Plażowy (Mirek); po stronie lewej Wisły rzeki, tam gdzie kończy się umocniony brzeg, nieopodal stacja Veturilo i parking, fajny driving range Olympic Golf Club i przyjemny Boogaloo Beach Bar a do tego plac zabaw!
  • Plaża Saska Kępa – polecamy wycieczkę z Cyplu Czerniakowskiego promem na drugi brzeg, inny sposób trafienia to dojazd praską strona – trzeba skręcić w nieoznakowany zjazd za przystankiem autobusowym położonym przed wjazdem na Trasę Łazienkowską, można też dojść / dojechać ścieżką rowerowo pieszą ciągnącą się wzdłuż Wisły
  • Plaża La Playa – vis-a-vis warszawskiego ZOO, wejście przez klub La Playa lub promem kursującym z wysokości fontann na Podzamczu

Kosze w ilości 3 sztuk na każdej plaży dostępne od 12:00 do 18:00 przy dobrej pogodzie (najczęściej są wcześniej i później, podaję najbezpieczniejsze godziny – są wystawiane razem z leżakami). Zasada jest następująca – podchodzimy do Pana Plażowego i prosimy o dyski. Następnie gramy i zwracamy sprzęt do nbso reviews Pana Plażowego. Dziękujemy.

 

wisła warszawska

 


 

 

Chorzów

Park Śląski posiada pierwsze publiczne pole do gry w disc golf w Polsce. Park Śląski i Disc Golf Poland są od niedawna oficjalnymi partnerami! Podpisaliśmy porozumienie dotyczące współpracy w zakresie promocji disc golfa i zmierzamy wspólnie do upowszechnienia tej dyscypliny w naszym kraju. 9 dołkowe pole, które powstało pod koniec zeszłego sezonu jest otwarte dla wszystkich, dyski można wypożyczyć na miejscu. Warto skontaktować się z Silesian Disc Golf League – to grupa zawodników, która regularnie tam trenuje, opiekuje się polem i organizuje zawody. W zeszły weekend mieliśmy także okazję spotkać się z naszym partnerem i rozegrać z SLDG i Disc-zone.pl zawody Dyskato 2014. Gorąco polecamy nawiedzić ten największy i … zastanawiam się ile innych “naj” trzebaby dodać, żeby opisać ten Park. Kto nie był – niech przybywa! Park przez duże P.

Park Śląski


Paszkówka

Kompleks pałacowy niedaleko Krakowa. Teren prywatny ale jak najbardziej otwarty. Znakomite miejsce na weekend i na disc golfa. Do dyspozycji 18 dołkowe pole. Tak. To kawał spaceru. Pole oprócz ilości dołków zachęca poziomem trudności – podobno jest bardzo ciekawe i przyjemne. Podobno kosze nie są najwyższej klasy, ale ich ilość i położenia sprawia, że jesteśmy oczarowani miejscem.

paszkowka