Naszym celem jest stworzenie warunków do uprawiania disc golfa w Polsce.

Cel ten realizujemy poprzez kontynuację działań promocyjnych i edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii Disc Golf Poland od roku 2014. Wspieramy rozwój lokalnych społeczności graczy i prowadzimy aktywne działania zmierzające do utworzenia obiektów sportowych na terenach publicznych i prywatnych. Nasz portal i media społecznościowe stały się kopalnią wiedzy i głównym źródłem informacji o dyscyplinie. Jesteśmy łącznikiem ze światem disc golfa – przekazujemy informacje z kraju i zagranicy w języku Polskim, wielokrotnie stajemy się źródłem informacji dla graczy z całego świata publikując w języku angielskim (1 na 5 odwiedzających pochodzi z poza kraju).

Promujemy disc golf jako formę rekreacji na świeżym powietrzu dostępną dla wszystkich.

Gra pozwala na prowadzenie rozgrywki między zawodnikami w skrajnie różnym wieku, siła fizyczna ma tu mniejsze znaczenie niż technika i taktyka. Sport daje równe szanse wszystkim zawodnikom oraz nie wymaga specjalnych predyspozycji i długotrwałych przygotowań. Jest bezpieczny i niezmiernie korzystny dla seniorów. Wystarczy jeden dysk, by zacząć przygodę z disc golfem!

Zachęcamy instytucje i firmy do inwestowania w obiekty sportowe, wspieranie klubów i współpracy podczas organizacji turniejów.

Utworzenie pola disc golfowego zmienia przestrzeń i tkankę społeczną – jest zwykle działaniem rewitalizacyjnym. Teren obiektu jest zadbany i bezpieczny dzięki obecności graczy tworzących stowarzyszenia, kluby i nieformalne grupy, które organizują grę, promują sport, obiekt i miasto/gminę gospodarza jednocześnie dbając o stan pola. Najstarsze pole publiczne znajduje się w Parku Śląskim w Chorzowie – opiekuje się nim klub Silesian Disc Golf League. Pole rozrosło się z 9 do 12 dołków i było gospodarzem wielu turniejów. Działania grupy przyczyniły się do powstania kolejnego obiektu w Katowicach oraz założenia Polskiego Stowarzyszenia Disc Golfa. Kolejne pole w okolicy powstanie w Gliwicach w ramach budżetu obywatelskiego. W Gliwicach, na Politechnice Śląskiej, otwarta została pierwsza w Polsce sekcja disc golfa. W Warszawie po nieudanych próbach utworzenia obiektu w ramach budżetu partycypacyjnego grupa graczy Disc Golf Warszawa (oraz wspierające ją firmy, instytucje i osoby prywatne) ufundowała i zamontowała sprzęt do gry na terenie Stadionu Syrenki w Warszawie. To pierwsze pole utworzone i utrzymywane w czynie społecznym przez grupę miłośników disc golfa – jest dostępne publicznie. Zieleniec DiscGolfPark to z kolei modelowy obiekt, na którym odbyły się pierwsze w Polsce międzynarodowe zawody dające punkty w ratingu PDGA (Proffesional Disc Golf Association), położone malowniczo na zboczach Gór Orlickich. Pole jest dostępne bezpłatnie w sezonie letnim jako atrakcja turystyczna. Treningowe pole Nosselia DiscGolfPark to przykład udanej inwestycji na terenie prywatnym – pierwsze pole na Mazowszu, które rozrosło się z 5 do 9 dołków w ciągu jednego roku. Oba powyższe wyposażone są w najwyższe jakości sprzęt turniejowy. Dysponujemy wiedzą z zakresu tworzenia obiektów, organizacji turniejów, akademii disc golfa i rozwoju społeczności graczy.

Wpieramy społeczność graczy w Polsce oraz tworzymy okazję do współzawodnictwa i doskonalenia umiejętności.

Disc Golf Poland jest uznaną przez PDGA (Professional Disc Golf Association) organizacją prowadzącą działania edukacyjne w szkołach, podczas otwartych i zamkniętych eventów oraz poprzez publikację artykułów, zdjęć i filmów w języku polskim i angielskim. Zainicjowaliśmy powstanie Polskiej Ligi Disc Golfa, wspieraliśmy reprezentanta Polski na Disc Golfowych Mistrzostwach Europy 2014 oraz promowaliśmy poczynania reprezentacji w roku 2016. Kontynuujemy nasze działania zapraszając wszystkich do współpracy, gry i wspólnej zabawy.