Naszym celem jest stworzenie warunków do uprawiania disc golfa w Polsce.

Cel ten realizujemy poprzez kontynuację działań promocyjnych i edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii Disc Golf Poland od roku 2014. Nasz portal i media społecznościowe stały się kopalnią wiedzy i głównym źródłem informacji o dyscyplinie. Wspieramy rozwój lokalnych społeczności graczy i prowadzimy aktywne działania zmierzające do utworzenia obiektów sportowych na terenach publicznych i prywatnych. Pomagamy osobom zgłaszającym projekty w ramach budżetów obywatelskich, zapewniamy doradztwo inwestorom prywatnym i zachęcamy samorządy lokalne do wprowadzania disc golfa jako nowej formy aktywności. Jesteśmy łącznikiem ze światem disc golfa – przekazujemy informacje z kraju i zagranicy w języku Polskim, niejednokrotnie stajemy się źródłem informacji dla graczy z całego świata publikując w języku angielskim (1 na 5 odwiedzających portal pochodzi z poza kraju).

Promujemy disc golf jako formę rekreacji na świeżym powietrzu dostępną dla wszystkich.

Gra pozwala na prowadzenie rozgrywki między zawodnikami w skrajnie różnym wieku, siła fizyczna ma tu mniejsze znaczenie niż technika i taktyka. Disc golf daje równe szanse wszystkim zawodnikom oraz nie wymaga specjalnych predyspozycji i długotrwałych przygotowań. Jest bezpieczny i niezmiernie korzystny dla seniorów. Wystarczy jeden dysk, by zacząć przygodę z disc golfem!

Zachęcamy instytucje i firmy do inwestowania w obiekty sportowe, wspieranie klubów i współpracy podczas organizacji turniejów.

Utworzenie pola disc golfowego zmienia przestrzeń i tkankę społeczną – jest zwykle działaniem rewitalizacyjnym. Teren obiektu staje się czysty i bezpieczny dzięki obecności graczy tworzących stowarzyszenia, kluby i nieformalne grupy, które organizują grę, promują sport, obiekt i miasto/gminę gospodarza jednocześnie dbając o stan pola. Tereny parków, lasów i nieużytków zmieniają się w atrakcyjną i estetyczną przestrzeń przy niewielkiej ingerencji i niskim nakładzie kosztów – pole 9-dołkowe może kosztować tyle, co podłoże placu zabaw. Dysponujemy wiedzą z zakresu tworzenia obiektów, organizacji turniejów, akademii disc golfa i rozwoju społeczności graczy.

Wpieramy społeczność graczy w Polsce oraz tworzymy okazję do współzawodnictwa i doskonalenia umiejętności.

Disc Golf Poland od 2014 roku jest uznaną przez PDGA (Professional Disc Golf Association) organizacją promującą disc golf w Poslce. Zainicjowaliśmy powstanie Polskiej Ligi Disc Golfa, wspieraliśmy reprezentanta Polski na Disc Golfowych Mistrzostwach Europy 2014 oraz promowaliśmy poczynania reprezentacji w roku 2016. Zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej i pierwsze Mistrzostwa Polski (oraz kolejne do 2017 roku). Kontynuujemy nasze działania zapraszając wszystkich do współpracy, gry i wspólnej zabawy.