Potyczka na najwyższym polskim poziomie – czyli zaawansowanym amatorskim wg naszych informacji. Turniej rozgrywany w ramach Polskiej Ligi Disc Golfa jest owocem współpracy Parku Śląskiego, Silesian Disc Golf League, Disc Golf Poland i Disc-zone.pl

Ponieważ obiekt na którym rozegrane będą zawody jest jedynym publicznie dostępnym polem do gry w Polsce, skupiającym od zeszłego roku społeczność graczy, padła decyzja przeprowadzenia zawodów w formie odpowiadającej bardziej zaawansowanym zawodnikom. Eliminacji i finały rozegrane będą na 18 dołkach. Choć pole posiada 9 koszy zostanie przygotowane tak, by do jednego kosza można było trafić z dwóch miejsc dając łącznie 18 okazji do zmierzenia się z koszem i zawodnikami.

Jest to kolejne wydarzenie, które inicjowane jest oddolnie casino online a dzięki wsparciu ze strony zarządzającego obiektem Parku Śląskiego ma rację zaistnieć w okazałej formie. Trawa została już wykoszona, zawodnicy poprzednich imprez z cyklu Silesian Disc Golf League będą mieli okazję sprawdzić poziom graczy z pozostałych miast. Przyjeżdża m.in. Rzepnik i Warszawa.

Jesteśmy pełni entuzjazmu, bo jest to także inauguracja oficjalnej współpracy Parku Śląskiego i Disc Golf Poland zmierzającej do upowszechnienia sportu w Polsce.

Data: 28.06.2014 / Start: 10:00 / Stop: ok. 15:00 / Wstęp: Free

Wydarzenie na Facebook: Dyskato 2014

Silesian Disc Golf League: SLDG

Mapa Targeo: Park Śląski